Jana Kubová - Domácí dobroty

Paní Kubová začala ovoce sušit nejprve pro svou vlastní potřebu, zejména pro své děti a postupem času se z koníčku stalo plnohodnotné podnikání. Nicméně ani tak se ze sušení nevytratil osobní přístup a důraz na kvalitu produkce- ostatně svým dětem přeci dáváte jen to nejlepší :-). 

Co o svém podnikání říká sama paní Kubová:

Sušené ovoce pro syna místo bonbonů

Se sušením ovoce začala moje maminka asi v roce 2000. V té době jsem měla malé děti a můj syn byl velký mlsoun a měl rád sladkosti. Babička mu dávala sušené ovoce místo bonbonů. Když jsme k ní přišli příště, už se sám natahoval na stůl po misce se sušeným ovocem. V té době mu byl rok. 

Začali jsme tedy i my doma v troubě a pak i v malé sušárně sušit ovoce dětem a sami sobě.

 

Tak vznikla myšlenka postavit sušárnu ovoce. Cesta k tomuto podnikání nebyla jednoduchá. Přeci jen pracujeme s potravinou a tato výroba podléhá mnoha nařízením. Tím Vás ale nebudu zatěžovat.

Od začátku sušíme ovoce pouze od českých pěstitelů. Každý plod projde našima rukama a pečlivě vybíráme jen kvalitní ovoce. Při sušení nepoužíváme žádné konzervanty ani siřidla na zlepšení vzhledu a udržení delší trvanlivosti. Ovoce nepřislazujeme cukrem, pouze višně jsou blančírované cukernou vodou. Zakládáme si na kvalitě a volíme takové odrůdy ovoce, které jsou po usušení, co nejchutnější.

Sušení s láskou

Moje zkušenost je ta, že na každém začátku musí mít člověk nadšení pro danou věc a chuť pracovat a tvrdě pracovat. Úspěch se dostaví. Není to sice hned a nejde o zbohatnutí. Jde hlavně o pocit, že dělám práci, která mě baví a vidím za sebou konkrétní výrobky a spokojené zákazníky. To je pro mě, bývalou účetní, to největší ohodnocení.

Jablečné křížaly se skořicí

59.90 Kč / 100 g

Lískový oříšek obalený sušenými jablky

49.90 Kč / 100 g

Skvělá domácí švestková povidla

139.90 Kč / 420 g
Vyprodáno