Olejový mlýn v Petrávči

EXTRA PANENSKÉ ZA STUDENA LISOVANÉ, BEZ KONZERVANTŮ, STABILIZÁTORŮ

Objevte nezaměnitelnou chuť našich prémiových jednodruhových a macerovaných olejů z našeho olejového mlýna na Vysočině, lisovaných výlučně do 40 stupňů Celsia.

 

JASNÝ PŮVOD SUROVIN

Všechna naše olejová semena mají jasný původ, pochází ze systému organického hospodaření, hnojeno pouze organickými statkovými hnojivy. Filtrováno přirozenou sedimentací, ručně stáčeno a lahvováno do tmavých skleněných lahví.

 

OLEJ LISOVANÝ DO 40 STUPŇŮ NEBO RAFINOVANÝ?

Rafinovaný olej se vyrábí zahřátím semen na více jak 100 oC, dále jsou semena extrahována za přídavku chemických rozpoušteděl, bělidel a dalších látek, která odstraní z oleje chuť, vůni a další cenné látky a vitamíny. Zůstane tak pouze čistý levný tuk, procesem rafinace mohou v oleji vznikat další sloučeniny, které mohou mít negativní a škodlivý vliv na naše zdraví.
Olej lisovaný za studena do 40 oC je lisován pouze mechanicky, čistí se přirozenou sedimentací a není dále upravován. Tento typ oleje si ponechá veškeré cenné látky, nenasycené maskné kyseliny, vitamíny rozpustné v tucích a hlavně vitamín E. Lisováním za studena nelze získat tak vysokou výtěžnost oleje a proto i cena tohoto oleje je vyšší než rafinovaných. Jen olej lisovaný za studena si zachová chuť a vůni po dané olejnině.

 

OBSAHUJE VITAMÍNY, MINERÁLNÍ LÁTKY A NENASYCENÉ MASTNÉ KYSELINY

Olej lisovaný za studena je bohatý na celou řadu látek, prospěšných pro lidské tělo a jeho organismus. Mají nejen výraznou chuť a vůni, ale jsou také prokazatelným účinným lékem na řadu civilizačních chorob a zmírnění či zastavení některých nemocí. 

Každý olej se skládá z nasycených a nenasycených mastných kyselin, nasycené mastné kyseliny nejsou příznivé pro lidské zdraví - zvyšují cholesterol v krvi a tím přispívají k onemocnění srdce a cév ( což jsou nejčastější příčinou úmrtí v ČR). Hlavním zdrojem nasycených mastných kyselin jsou živočišné tuky ( máslo, sádlo, slanina) a také překvapivě v některých rostlinných tucích ( palmový olej až 55 %, kokosový až 90 %). Proto je důležité sledovat složení olejů a volit takové, které obsahují co nejvíce nenasycených mastných kyselin, které pomáhají snižovat obsah ,,špatného,, LTD cholesterolu v krvi. 

Vysoce aromatický dvouletý kmín

54.90 Kč / 100 g

Čerstvý český mák

124.90 Kč / 500 g

Specialita na pomezí pochutiny a léku

329.90 Kč / 250 ml
Vyprodáno

Vysoce aromatický dvouletý kmín

74.90 Kč / 200 g